درباره انجمن

معرفی انجمن مهندسی ژئوسنتتیک ایران

پس از گذشت بیش از یک دهه از فعالیت گسترده جمع زیادی از مهندسین در قالب شرکتهای پیمانکاری، مهندسین مشاور، شرکتهای تجاری و  شخصیتهای حقیقی؛ جهت توسعه مهندسی ژئوسنتتیک در ایران و در راستای اقداماتی که پیش از این برای راه اندازی تشکیلاتی عمومی (مردم نهاد و بدون وابستگی تجاری) صورت گرفته بود، انجمن مهندسی ژئوسنتتیک ایران در قالب کنونی، از پاییز سال 1386 پایه گذاری شد. این تشکیلات در ابتدا با برگزاری جلسات منظم با حضور افراد از طیف نسبتاً وسیعی از دست اندرکاران در امور مهندسی ژئوسنتتیک شروع به فعالیت نموده و به تدریج با تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برای انجمن و اتخاذ راهبردهای عملی جهت دستیابی به این اهداف به کار خود ادامه داد. اهداف و راهبردهائی که در نسخه اولیه اساسنامه انجمن مهندسی ژئوسنتتیک مورد اشاره قرار گرفته بود، عبارتند از:

ماده 5- اهداف انجمن : گسترش كاربرد محصولات ژئوسينتتيك در جامعه مهندسي كشور به شرح زير:

محصولات ژئوسينتتيك به صورت موثر در پروژه ها به كار گرفته شوند. بكارگيري موثر عبارت است از استفاده به جا و اجراي صحيح به طوريكه اعتماد كارفرمايان در پروژه ها به عملكرد مناسب اين مصالح جلب شود.
ايجاد رابطه اي عادلانه بين تامين كنندگان ، كارفرمايان و ديگر عوامل ارائه كننده خدمات در اين صنعت مانند طراحان، كارشناسان مستقل، نصابان و ….
حفظ و تقويت رقابت سالم و غير تخريبي بين فروشندگان و ديگر عوامل دست اندركار
شناساندن محصولات ژئوسينتتيكي به عنوان محصولاتي عام در جامعه مهندسي كه به طور معمول مورد استفاده قرار گيرند.
انسجام بخشيدن و و ارتقاء سطح علمي و آكادميك اين صنعت در ايران

تبصره 1: هيئت مديره انجمن جهت نيل به اهداف فوق، آيين نامه ها و مقررات داخلي لازم را تهيه و اجرا خواهد نمود.

ماده 6- راهبردهاي تعيين شده براي نيل به اهداف: انجمن راهبردهاي زير را براي براي رسيدن به اهداف تعيين شده در ماده 5 اساسنامه تعيين مي نمايد:

ايجاد ساختاري با جنبه هاي علمي و صنفي و فعال در هر دو بخش
ايجاد يك مرجع فني قابل اعتماد
همكاري با مراجع ذيصلاح در دستورالعمل هاي طراحي، انتخاب و اجرا محصولات ژئوسينتتيك و انتشار آنها براي استفاده عموم
همكاري با مراجع ذيصلاح در تدوين رديف هاي قيمتي شفاف و به روز در فهرست بها و بخشنامه ها براي خدمات طراحي، تامين و اجراي محصولات ژئوسينتتيك
ايجاد تعامل سازنده بين كارفرمايان، مشاورين، توليد كنندگان، پيمانكاران، تامين كنندگان، مراكز دانشگاهي و تحقيقاتي، ساير انجمن ها و مراجع ذيربط در راستاي تقويت صنعت ژئوسينتتيك و حفظ منافع فعالين
ارائه منشور حرفه اي- اخلاقي ناظر بر عملكرد منسجم فعالين در صنعت ژئوسينتتيك

انجمن مهندسی ژئوسنتتیک ایران، همچنانکه از بدو تاسیس متعلق به گروه یا بخش خاصی از دست اندرکاران در این زمینه وسیع مهندسی نبوده است ، همواره از پذیرش اعضای جدید که در سطوح مختلف و در حوزه های دانشگاهی، مهندسین مشاور، پیمانکاران و واحدهای تولیدی و شرکتهای تجاری استقبال می نماید.

پیام انتخاب هیئت مدیره دوره پنجم و تشکر از هیئت مدیره قبلی

با سلام و احترام،

با خرسندی به استحضار میرسانیم که پس از انجام فرآیند انتخابات، هیئت مدیره جدید در دوره پنجم فعالیت خود را آغاز نموده است.
این انتخاب به دلیل تعهد، تجربه و اثرگذاری اعضای جدید هیات مدیره صورت گرفته و امیدواریم ضمن ادامه دادن مسیر و فعالیت های هیات مدیره سنوات قبل انجمن و با همکاری، مشارکت موثر و پشتیبانی دست اندرکاران و ذینفعان به توسعه و پیشرفت بیش از پیش اهداف تدوین شده مبتنی بر جایگاه و رسالت انجمن، نائل گردیم.

به این وسیله از تمامی اعضای هیات مدیره قبلی که با تخصص، تلاش بی دریغ و رعایت اصول اخلاقی به رشد و توسعه این انجمن کمک نمودند صمیمانه سپاسگزاری می‌کنیم.

امید است با مدیریت و برنامه ریزی صحیح،  شاهد رشد روزافزون و گسترش اصولی راهکارهای مبتنی بر محصولات ژئوسنتتیک باشیم و ضمن ارتقاء سطح دانش و آگاهی مجموعه اعضای انجمن و ذینفعان این صنعت اعم از کارفرمایان ، مشاوران، بازرگانان و پیمانکاران، پیشرفت و توسعه پایدار کشور را در پروژه های متنوع عمرانی ، محیط زیست و  مدیریت منابع آب و انرژی،  شاهد باشیم.

در این راستا از تمام دانش پژوهان ، دانشگاهیان و فعالان صنعت و عرصه مهندسی دعوت میشود با حضور در بخش های مختلف  انجمن و حمایت خود از رویدادهای مرتبط در این امر ملی ، مشارکت نمایند.

با آرزوی فردایی بهتر و منطبق با دانش روز، از حمایت شما صمیمانه سپاسگزاریم.

مهدی محمدی دارابی

رییس هیئت مدیره دوره پنجم